Typy pokerových her

V online pokerových hernách najdete různé pokerové hry. K dispozici je část o pokeru obecně, stejně jako sekce pro některé z nejpopulárnějších her. Každá sekce obsahuje různé zdroje včetně pravidel, článků, kalkulátorů kurzů a kvízů.

  • Všeobecné
  • Texas Hold’em
  • Omaha High
  • Omaha Hi / Lo

Pokerové hry se nadále mění a chutě pokerových hráčů se vyvíjejí pravidelně. Nicméně, po celá léta je Texas Hold’em nesporným králem pokeru, a to zejména on-line. Texas Hold’em ve skutečnosti nebyl let a roky nejoblíbenější formou pokeru. Dříve profesionální hráči ve Vegas a dalších místech hráli stud poker varianty a byli tak šťastní. Teprve poté se světová série pokeru začala stát populární, že se hra opravdu začala držet. Dokonce i tehdy byla hra pro profesionální hráče pokeru oblíbenější než průměrný domácí hráč. Poté v roce 2003 vyhrál neznáma účetní jménem Chris Moneymaker hlavní událost World Series of Poker, kterou přišel prostřednictvím online satelitu. Začalo tak online pokerový boom a účast na WSOP ME se ztrojnásobila v následujícím roce. Texas Hold’em se stal volbou pro všechny nové hráče, které se mají učit, a od té doby se tak ukládá.

Pokud existuje jedna forma pokeru, která má šanci napadnout trůn, je to Omaha. Omaha poker se v posledních letech zvedl v popularitě částečně kvůli vysokým limitům her, které běží na rušných pokerových stránkách. Omaha nabízí hromady akcí a ačkoli nejpopulárnější forma je pot-limit Omaha (PLO), akce se může stát tak rychle, že hrnce jsou pravidelně větší než nejoblíbenější forma hold’em: no limit Texas Hold’em. Ve skutečnosti, mnoho z největších hrnců vůbec zaznamenáno bylo hráno na pot limitu Omaha stoly.

Nicméně, Omaha není jediná pokerová hra, která by mohla snížit tržní podíl Texas Hold’em. Smíšené hry, jako např. H.O.R.S.E., 7-Game a 8-Game, se staly poměrně populární – zejména na nejvyšších sázkách. Dokonce i méně známé hry jako Badugi získaly některé věrné hráče. To často trvá až na hry s nižšími sázkami, přestože převážnou většinu provozu v hrách s mikro a nízkými sázkami hraje Texas Hold’em a v menší míře Omaha.

Která pokerová hra se rozhodnete hrát, je důležité, aby vaše bankroll znal a pochopil pravidla, stejně jako nějakou základní strategii přinejmenším. Jednou z velkých výhod pokerových her online je to, že můžete jednoduše hrát hry s nízkými sázkami a zároveň se učíte o novou variantu pokeru. Skákání na hry s vyššími sázkami typu pokeru, které nejste příliš obeznámeni, je pokerová sebevražda. Rychle se stanete oblíbeným člověkem u stolu, protože všichni pokročilejší hráči si chtějí zahrát hrnce s novým chlápkem, např. Ryby.